Ledelsen

Innofactor har både en koncernledelse samt et landespecifikt ledelsesteam.

Ledelsesteam i Danmark

Vesa Syrjäkari
EVP, Business Development
and Operational Excellence,
Country Manager, Denmark (acting)
vesa.syrjakari@innofactor.com
+358 500 316 346

Annette Lauth Schmidt
HR Manager
annette.lauth@innofactor.com
+45 40 93 39 96

Benny Lohse - Salg i Innofactor

Benny Lohse
Director, Sales
benny.lohse@innofactor.com
+45 51 51 35 41

Koncernledelse

Sami Ensio
President and CEO,
Country Manager, Finland
Country Manager, Sweden (acting)
sami.ensio@innofactor.com
+358 50 584 2029

Jørn Ellefsen
Managing Director, Country Manager,
Innofactor Norway
jorn.ellefsen@innofactor.com
+47 90 56 15 72

Janne Heikkinen
EVP, Products and Services
janne.heikkinen@innofactor.com
+358 40 768 4980

Marko Lehtonen
Chief Financial Officer (CFO)
marko.lehtonen@innofactor.com
+358 50 575 2006

Vesa Syrjäkari
EVP, Business Development
and Operational Excellence,
Country Manager, Denmark (acting)
vesa.syrjakari@innofactor.com
+358 500 316 346

Anna-Maria Palmroos
General Counsel
anna-maria.palmroos@innofactor.com
+358 40 507 6968

Lasse Lautsuo
Chief Marketing Officer (CMO)
lasse.lautsuo@innofactor.com
+358 50 480 1597

Camillo Särs
Chief Information Security Officer (CISO)
camillo.sars@innofactor.com
+358 40 511 2956

For at give dig en bedre brugeroplevelse anvender vi cookies på vores hjemmeside. Ved at fortsætte browsing webstedet accepterer du, at cookies gemmes på din enhed.