Ledelsen

Innofactor har både en koncernledelse samt et landespecifikt ledelsesteam.

Ledelsesteam i Danmark

Per Bendix Olsen
Managing Director, Country Manager,
Innofactor Denmark
per.bendix.olsen@innofactor.com
+45 31 47 14 56

Philip Meyendorff
Director, Marketing Business Development
philip.meyendorff@innofactor.com
+45 53 82 83 83

Annette Lauth Schmidt
HR Manager
annette.lauth@innofactor.com
+45 40 93 39 96

Benny Lohse
Director, Sales
benny.lohse@innofactor.com
+45 51 51 35 41

Karin Crillesen
Director, Finance
karin.crillesen@innofactor.com
+45 20 72 95 34

Koncernledelse

Sami Ensio
President and CEO
sami.ensio@innofactor.com
+358 50 584 2029

Per Bendix Olsen
Managing Director, Country Manager,
Innofactor Denmark
per.bendix.olsen@innofactor.com
+45 31 47 14 56

Jari Hahl
EVP, Country Manager, Finland
jari.hahl@innofactor.com
+358 50 593 9135

Janne Heikkinen
CTO, EVP, Products and Services
janne.heikkinen@innofactor.com
+358 40 768 4980

Marko Lehtonen
CFO
marko.lehtonen@innofactor.com
+358 50 575 2006

Sanna Lindner
Executive Vice President,
Human Resources
sanna.lindner@innofactor.com
+358 40 531 2951

Viktor Lundqvist
Managing Director, Country Manager
Innofactor Sweden
viktor.lundqvist@innofactor.com
+46 73 374 01 63

Vesa Syrjäkari
EVP, Business Development
and Operational Excellence &
Managing Director, Country Manager,
Innofactor Norway (acting)
vesa.syrjakari@innofactor.com
+358 500 316 346

Anna-Maria Palmroos
General Counsel
anna-maria.palmroos@innofactor.com
+358 40 507 6968

For at give dig en bedre brugeroplevelse anvender vi cookies på vores hjemmeside. Ved at fortsætte browsing webstedet accepterer du, at cookies gemmes på din enhed.