Johto

Innofactorilla on sekä konsernin johtoryhmä että maakohtaiset johtoryhmät.
Hallituksemme koostuu neljästä jäsenestä.

Suomen johto

Sami Ensio
President and CEO,
Country Manager, Finland
Country Manager, Sweden (acting)
sami.ensio@innofactor.com
+358 50 584 2029

Satu Hilli
Director, Human Resources
satu.hilli@innofactor.com
+358 40 862 0575

Mikko Myllys
Vice President, Productized Solutions
mikko.myllys@innofactor.com
+358 50 414 3283

Antti Pohjolainen
Vice President, Sales
antti.pohjolainen@innofactor.com
+358 50 395 5458

Tom Puusola
Vice President, Business Productivity
tom.puusola@innofactor.com
+358 50 357 5211

Jyrki Vepsäläinen
Vice President, Digital Experience
jyrki.vepsalainen@innofactor.com
+358 44 722 7106

Konsernijohto

Sami Ensio
President and CEO,
Country Manager, Finland
Country Manager, Sweden (acting)
sami.ensio@innofactor.com
+358 50 584 2029

Jørn Ellefsen
Managing Director, Country Manager,
Innofactor Norway
jorn.ellefsen@innofactor.com
+47 90 56 15 72

Janne Heikkinen
EVP, Products and Services
janne.heikkinen@innofactor.com
+358 40 768 4980

Jufo Peltomaa
CTO (as of October 28, 2019) 
jufo.peltomaa@innofactor.com
+358 44 772 5291

Markku Puolanne
CFO
markku.puolanne@innofactor.com
+358 400 694 114

Vesa Syrjäkari
EVP, Business Development
and Operational Excellence,
Country Manager, Denmark (acting)
vesa.syrjakari@innofactor.com
+358 500 316 346



Michaela Skrabb
General Counsel
michaela.skrabb@innofactor.com
+358 40 724 5282

Lasse Lautsuo
Chief Marketing Officer (CMO)
lasse.lautsuo@innofactor.com
+358 50 480 1597

 

Hallitus

Hallitusjäsenet vasemmalta oikealle: Sami Ensio, Anna Lindén, Risto Linturi ja hallituksen puheenjohtaja Pekka Eloholma.

Jotta voimme tarjota sinulle mahdollisimman hyvän käyttäjäkokemuksen, käytämme sivustollamme evästeitä. Jatkamalla sivuston käyttöä hyväksyt evästeiden käytön.