Johto

Innofactorilla on sekä konsernin johtoryhmä että maakohtaiset johtoryhmät.
Hallituksemme koostuu viidestä jäsenestä.

Hero Image

Suomen johto

Sami Ensio
President and CEO,
Country Manager, Finland
sami.ensio@innofactor.com
+358 50 584 2029

Satu Hilli
Director, Human Resources
satu.hilli@innofactor.com
+358 40 862 0575

Mikko Myllys
Vice President, Productized Solutions
mikko.myllys@innofactor.com
+358 50 414 3283

Sami Ensio
Vice President, Business Productivity, acting
sami.ensio@innofactor.com
+358 50 584 2029

Heikki Kukkonen

Heikki-Harri Kukkonen
Vice President, Digital Experience
heikki.kukkonen@innofactor.com
+358 50 535 8227

Jyrki Vepsäläinen
Vice President, Sales & Growth
jyrki.vepsalainen@innofactor.com
+358 44 722 7106

Jarkko Lindroos

Jarkko Lindroos
Vice President, Customer Relations
jarkko.lindroos@innofactor.com
+358 40 582 9271

Konsernijohto

Sami Ensio
President and CEO,
Country Manager, Finland
sami.ensio@innofactor.com
+358 50 584 2029

Jørn Ellefsen
Managing Director,
Country Manager, Norway
Country Manager, Denmark
jorn.ellefsen@innofactor.com
+47 90 56 15 72

Marcus Hasselblad

Marcus Hasselblad
Managing Director,
Country Manager, Sweden
marcus.hasselblad@innofactor.com
+46 70 837 8431

Janne Heikkinen
EVP, Products and Services
janne.heikkinen@innofactor.com
+358 40 768 4980

Markku Puolanne
CFO
markku.puolanne@innofactor.com
+358 400 694 114

Vesa Syrjäkari
EVP, Business Development
and Operational Excellence
vesa.syrjakari@innofactor.com
+358 500 316 346



Michaela Skrabb
General Counsel
michaela.skrabb@innofactor.com
+358 40 724 5282

Lasse Lautsuo
Chief Marketing Officer (CMO)
lasse.lautsuo@innofactor.com
+358 50 480 1597

 

Hallitus

Hallitusjäsenet: Sami Ensio, hallituksen puheenjohtaja Anna Lindén, Risto Linturi, Pekka Eloholma sekä Heikki Nikku.

Jotta voimme tarjota sinulle mahdollisimman hyvän käyttäjäkokemuksen, käytämme sivustollamme evästeitä. Jatkamalla sivuston käyttöä hyväksyt evästeiden käytön.