Johto

Innofactorilla on sekä konsernin johtoryhmä että maakohtaiset johtoryhmät.
Hallituksemme koostuu neljästä jäsenestä.

Suomen johto

Sami Ensio
President and CEO,
Country Manager Finland
sami.ensio@innofactor.com
+358 50 584 2029

Satu Hilli
Director, Human Resources
satu.hilli@innofactor.com
+358 40 862 0575

Mikko Myllys
Vice President, Productized Solutions
mikko.myllys@innofactor.com
+358 50 414 3283

Antti Pohjolainen
Vice President, Solution Sales
antti.pohjolainen@innofactor.com
+358 50 395 5458

Tom Puusola
Vice President, Business Productivity
tom.puusola@innofactor.com
+358 50 357 5211

Jyrki Vepsäläinen
Vice President, Digital Experience
jyrki.vepsalainen@innofactor.com
+358 44 722 7106

Konsernijohto

Sami Ensio
President and CEO,
Country Manager Finland
sami.ensio@innofactor.com
+358 50 584 2029

Per Bendix Olsen
Managing Director, Country Manager,
Innofactor Denmark
per.bendix.olsen@innofactor.com
+45 31 47 14 56

Jørn Ellefsen
Managing Director, Country Manager,
Innofactor Norway
jorn.ellefsen@innofactor.com
+47 90 56 15 72

Janne Heikkinen
EVP, Products and Services
janne.heikkinen@innofactor.com
+358 40 768 4980

Marko Lehtonen
CFO
marko.lehtonen@innofactor.com
+358 50 575 2006

Viktor Lundqvist
Managing Director, Country Manager
Innofactor Sweden
viktor.lundqvist@innofactor.com
+46 73 374 01 63

Vesa Syrjäkari
EVP, Business Development
and Operational Excellence
vesa.syrjakari@innofactor.com
+358 500 316 346


Anna-Maria Palmroos
General Counsel
anna-maria.palmroos@innofactor.com
+358 40 507 6968

Lasse Lautsuo
Chief Marketing Officer (CMO)
lasse.lautsuo@innofactor.com
+358 50 480 1597

Camillo Särs
Chief Information Security Officer (CISO)
camillo.sars@innofactor.com
+358 40 511 2956

 

Hallitus

Hallitusjäsenet vasemmalta oikealle: Sami Ensio, Anna Lindén, Risto Linturi ja hallituksen puheenjohtaja Pekka Eloholma.

Jotta voimme tarjota sinulle mahdollisimman hyvän käyttäjäkokemuksen, käytämme sivustollamme evästeitä. Jatkamalla sivuston käyttöä hyväksyt evästeiden käytön.