Johto

Innofactorilla on sekä konsernin johtoryhmä että maakohtaiset johtoryhmät.
Hallituksemme koostuu neljästä jäsenestä.

Hero Image

Suomen johto

Sami Ensio
President and CEO,
Country Manager, Finland
Vice President, Information and Case Management (acting)
sami.ensio@innofactor.com
+358 50 584 2029

Heikki Kukkonen

Heikki-Harri Kukkonen
Vice President, Digital Services
heikki.kukkonen@innofactor.com
+358 50 535 8227

Jyrki Vepsäläinen
Vice President, Business Solutions
jyrki.vepsalainen@innofactor.com
+358 44 722 7106

Stella Diesen

Stella Diesen
Business Unit Director, Data and Analytics
stella.diesen@innofactor.com
+358 50 525 4510

Marko Lybeck

Marko Lybeck
Business Unit Director, Cloud Infrastructure
marko.lybeck@innofactor.com
+358 50 340 5592

Jarno Limnéll

Jarno Limnéll
Vice President, Cybersecurity Solutions
jarno.limnell@innofactor.com
+358 40 527 6173

Jarkko Lindroos

Jarkko Lindroos
Vice President, Sales & Customers
jarkko.lindroos@innofactor.com
+358 40 582 9271

Riikka Hägg

Riikka Hägg
HR Director, Finland
riikka.hagg@innofactor.com
+358 40 521 8786

Konsernijohto

Sami Ensio
President and CEO,
Country Manager, Finland
Vice President, Information and Case Management (acting)
sami.ensio@innofactor.com
+358 50 584 2029

Jørn Ellefsen
Managing Director,
Country Manager, Norway
Country Manager, Denmark
jorn.ellefsen@innofactor.com
+47 90 56 15 72

Marcus Hasselblad

Marcus Hasselblad
Managing Director,
Country Manager, Sweden
marcus.hasselblad@innofactor.com
+46 70 837 8431

Janne Heikkinen
EVP, Products and Services
janne.heikkinen@innofactor.com
+358 40 768 4980

Markku Puolanne
CFO
markku.puolanne@innofactor.com
+358 400 694 114

Vesa Syrjäkari
EVP, Business Development
and Operational Excellence
vesa.syrjakari@innofactor.com
+358 500 316 346



Martin Söderlind
Chief Innovation and Talent Officer
martin.soderlind@innofactor.com
+46 70 661 9350

Michaela Skrabb
General Counsel
michaela.skrabb@innofactor.com
+358 40 724 5282

Lasse Lautsuo
Chief Marketing Officer (CMO)
lasse.lautsuo@innofactor.com
+358 50 480 1597

Anni Pokkinen

Anni Pokkinen
HR Director, Nordic Development & Operations
anni.pokkinen@innofactor.com
+358 44 301 9632

 

Hallitus

Hallitus

 

Innofactorin hallitus koostuu neljästä jäsenestä: Risto Linturi, Heikki Nikku, Anna Lindén (hallituksen puheenjohtaja) ja Sami Ensio. Tutustu hallitukseemme.

Evästeet

Jotta voimme tarjota sinulle mahdollisimman hyvän käyttäjäkokemuksen, käytämme sivustollamme evästeitä. Jatkamalla sivuston käyttöä hyväksyt evästeiden käytön.